THERMO BOROVICE 26 x 118 x 4200mm Dřevěné terasové desky, prkna

Kód: THERMBOR
Novinka
Značka: DAKOTA Living
579,59 Kč 479 Kč bez DPH

Detailní informace

Detailní popis produktu

TEPELNĚ OŠETŘENÉ: VOLBA PRO NAŠE BUDOUCÍ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Krásné, trvanlivé, stabilní a dlouhotrvající. Proces tepelného ošetření se provádí vystavením dřeva vysokým teplotám až do 220 ° C ve vhodné peci z nerezové oceli. Atmosféra je řízena, bez kyslíku, bez použití chemikálií, jen navozuje teplo, páru a vodu.

Tepelné zpracování mění chemickou strukturu podstaty dřeva, mění fyzikální a mechanické vlastnosti. Vysoká teplota ve skutečnosti určuje zlepšení dřeva na reakci s vodou. Tento proces výrazně snižuje možnost smrštění, bobtnání nebo praskání.

Díky tepelnému zpracování se materiál rovnoměrněproměnínapraženouhnědoubarvu kávy s vynikající rozměrovou stabilitou.
Zlepšují se také vlastnosti a trvanlivost, které dosahují podobných hodnot jako ty z nejlepších tropických dřev. Výrobek je vhodný k tomu, aby vydržel jakékoliv zimní nebo vlhké klima a je extrémně odolný vůči napadení hmyzem, plísněmi a mykózami typickými pro dřevo. Jedním slovem: ideální pro venkovní použití.

 

VÝHODY TEPELNÉ ZPRACOVÁNÍ

Tepelné ošetření zvyšuje stabilitu a odolnost dřeva.

Dřevoseskládáz50%celulózy,23%hemicelulózy, 20% ligninu a 7% dalších organických sloučenin, tzv. Extraktiv. Tepelné zpracování odstraní ze dřeva pryskyřici, další extrakty a jejich připojené skupiny OH (Hydroxil).

Tento proces snižuje nasákavost dřeva, a tím zvyšuje odolnost proti rozkladu při současném snižování bobtnání a smršťování. Další trvanlivostdřevajekrystalizacecelulózy.Změna v hemicelulóze zvyšuje trvanlivost.

Hemicelulóza se rozdělí na furfal a karboxylovou kyselinu. Karamelizace ligninu způsobená teplem má za následek tmavší barvu.

 

 

 

 

Třinec

THERMO DESKY Borovice + Rhombus, Srpen 2023

 

 

Suchdol nad Odrou-Kletné

THERMO DESKY Borovice (THERMO PINE), Říjen 2022

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěné terasové prkna
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10 kg
Rozměry (mm): 26 x 118 x 4200

Instalační návod

Instalační návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: